Pomoc pro Ferencze

Brigáda na stavbě navždy změnila život 18letého Ferencze. Na budoucího elektrikáře a vášnivého fotbalistu  spadl při práci trám a poškodil mu míchu. Nyní se učí žít na vozíku. S ochrnutýma nohama a částečně i rukama se ale neobejde bez cizí pomoci. 
 
Ferencz žije s rodiči a dvěma mladšími sestrami na malé vesnici. Po základní škole začal studovat obor elektrikář, kvůli úrazu ho ale nedokončil. Stejně tak byl vášnivým sportovcem, hrál aktivně fotbal za dorost, každou volnou chvíli trávil na hřišti, na ledě nebo ve fitness centru. Všechno skončilo 28. ledna 2021. V den, na který mladý muž nejspíš nikdy nezapomene. 

—– Chcete pomoci Ferenczovi? —–
Přispět můžete jednoduše on-line přímo na webu Konta Bariéry:
https://www.kontobariery.cz/Pribehy/Komu-muzete-pomoci/Pomoc-pro-Ferencze

„V době covidu byly školy zavřené, a tak jsem byl toho dne na brigádě na stavbě, kde na mě spadl trám, zlomil mi krční obratel a poškodil míchu,“ vzpomíná Ferencz. Následovala operace, po které strávil téměř měsíc na JIP v Českých Budějovicích. Odkud byl převezen na Spinální jednotku v nemocnici Motol, poté strávil přibližně půl roku v Rehabilitačním ústavu Kladruby. „Následkem úrazu jsem ochrnul na nohy a částečně i na ruce. Během mého pobytu v Kladrubech museli rodiče částečně upravit dům, abych se zde mohl na vozíku lépe pohybovat, já se zas snažím přizpůsobit zcela novému životu, nové situaci, snažím naučit maximum samostatnosti v domácím prostředí,“ říká Ferencz.

Na osudné brigádě si chtěl Ferencz vydělat peníze na počítač, který si koupil teprve teď a snaží se díky němu více trénovat ruce a jemnou motoriku. Se vším mu pomáhají rodiče, přítelkyně a v týdnu za ním docházejí ošetřovatelky. Bez cizí pomoci se neobejde, stejně jako bez cvičení. Proto prosí o příspěvek na rehabilitace, asistence a vše, co mu pomůže žít kvalitní život i navzdory handicapu.

„Děkuji za jakoukoliv podporu a pomoc,“ vzkazuje všem dárcům Ferencz.