Jedno slovo s velkou vizí

Už od roku 1992 je Můžeš svědkem změn, které doprovázely život nejen smyslově, mentálně či fyzicky handicapovaných lidí.

Nejdříve občasník, později dvouměsíčník, dnes měsíčník, na několika i několika desítkách stran, ve formátu novin, jako celobarevný časopis a nyní jako webová publikace. Postupně získával na kvalitě a poukazoval na témata, která potřebovala svoje místo na slunci. Během své existence si vybudoval základnu několika tisíc předplatitelů i podporovatelů. Čtou jej lidé s handicapem i bez handicapu, odborníci i řada osobností.

Legislativní boje, inspirativní příběhy o velkých a malých úspěších, ale i prohrách, rozhovory s těmi, kdo byli u toho, komentáře i pohledy do zahraničí. Inspirace ze sportu, cestování i pro volný čas, těžké osudy a jak se s nimi vyrovnat, neobyčejné příběhy o možná obyčejných věcech. Taková témata nelze nikdy úplně vyčerpat a nekonečně dlouho mohou sloužit malým i větším změnám.

Chceme inspirovat, pomáhat a rozsvěcovat na témata i souvislosti, které jinde nenajdete, přesto, že se týkají nás všech. Chceme také přibližovat oba světy –lidí s postižením a těch, kteří zatím žádné postižení nemají. Hranice je přeci velmi tenká – a přesto na sebe lidé z obou stran často nedohlédnou. Mnohdy se tak připravují o možnost si porozumět a možná udělat ten jeden krok navíc, jeden krok k lepšímu.

PhDr. Štěpán Beneš
šéfredaktor