Škoda neřídit!

Společný projekt ŠKODA AUTO a Konta Bariéry pomáhá lidem s handicapem získat řidičské oprávnění, a tím i svobodu pohybu. Z grantového programu ŠKODA Neřídit mohou žadatelé i v letošním roce čerpat příspěvek až do výše 15 tisíc korun na absolvování autoškoly. Uzávěrka žádostí je 15. května 2021.

Program je určen pro tělesně postižené s průkazem ZTP nebo ZTP/P, kteří doposud nejsou držiteli řidičského průkazu a jejichž handicap umožňuje řídit osobní automobil. Finanční příspěvek na absolvování autoškoly obdrží žadatelé, kteří zašlou přihlášku a budou vybráni komisí složenou ze zástupců ŠKODA AUTO a Konto Bariéry.

„V rámci projektu ŠKODA NEŘÍDIT automobilka nyní vydává průvodce světem bezbariérové mobility, který osobám se zdravotním znevýhodněním pomáhá plně se zorientovat v možnostech zajištění vozu a jeho řízení,“ upozornila na další užitečnou pomoc tisková mluvčí Martina Gillichová. 

Od začátku grantového programu ŠKODA Neřídit na podzim 2018 již bylo rozděleno 630 tisíc korun mezi 50 žadatelů. Další si mohou o podporu požádat do 15. května 2021.

Jak se mohu přihlásit?   

Vyplňte žádost (ke stažení zde) a souhlas se zpracování osobních údajů (ke stažení zde). Oba vyplněné dokumenty zašlete spolu s přílohami do 15. 4. 2021 na adresu skoda-neridit@bariery.cz nebo poštou na adresu Konto Bariéry, Melantrichova 5, 110 00 Praha.  Vyjádření k žádosti uchazeči obdrží  po 25. 4. 2021.     

Začátek výzvy: 1. 3.2021
Konec výzvy: 15. 5. 2021