Páteční výběr #26

  • Hledají se soutěžící na vozíku do MasterChef Česko 2022
  • Na Paralympiádu do Pekingu míří i český para hokejový tým a čtyři lyžaři
  • Děti s postižením získaly zařízení pro telerehabilitaci

Hledají se soutěžící na vozíku do MasterChef Česko 2022

Produkce MasterChef Česko 2022 hledá zájemce na vozíku, kteří by se rádi zúčastnili soutěže MasterChef Česko 2022. V lednu a únoru probíhají kamerové zkoušky v Praze a Brně a natáčení probíhá od 10. března přibližně do poloviny června. 

Soutěže se může zúčastnit kdokoli, kdo se profesionálně neživí vařením, bez ohledu na věk, kulturu, vyznání. Zkrátka kdokoli, koho baví vaření a má chuť experimentovat nebo získat nové zážitky a zkušenosti. 

Stačí k tomu vyplnit přihlášku, kterou najdete tady. Dotazy k formuláři nebo k soutěži můžete řešit i přes email nebo telefonicky přes paní Macháčkovou:

Alexandra Macháčová
machacovaalex@gmail.com
+420 774 024 350    

Na Paralympiádu do Pekingu míří i český para hokejový tým a čtyři lyžaři

Zimní paralympijské hry v Pekingu startují 4. března a o medaile budou usilovat kromě para hokejového týmu, který získal účastnické místo na domácím světovém šampionátu v Ostravě, i čtyři čeští lyžaři. Kvalifikační kritéria Mezinárodního paralympijského výboru splnili kromě zrakově handicapovaného lyžaře Patrika Hetmera s trasérem Miroslavem Máčalou ještě Tomáš Vaverka mezi stojícími a Pavel Bambousek mezi sedícími. Divokou kartu obdržel Petr Drahoš, který bude reprezentovat na monoski. 

Nominace celé české výpravy včetně jmen českých hokejistů proběhne v polovině ledna.

Děti s postižením získaly zařízení pro telerehabilitaci

Děti s handicapem ze spolku Srdce na pravém místě dostaly software pro fyzioterapeutická cvičení s technologií na sledování pohybu. Zařízení Mira Rehab jim předal zakladatel společnosti E – health and Telemedicine Ondřej Svoboda v brněnské organizaci Liga vozíčkářů. 

Zařízení Mira Rehab pomáhá například dětem po prodělané mozkové obrně, nebo pacientům s následky poranění mozku. Využívá rehabilitace formou počítačové hry, kdy software umožňuje nejen dětem, ale i starším lidem cvičit jak z pohodlí domova, tak například lůžkových oddělení, a tím pozitivně ovlivnit kvalitu jejich života. „Správnost pohybů je koordinována a kontrolována technologiemi s pohybovými senzory,“ přibližuje fungování zařízení Ondřej Svoboda. 

Spolek Srdce na pravém místě pomáhá od roku 2015 znevýhodněným dětem. „Za sedm let existence podpořila organizace rodiny s handicapovanými dětmi, a to například formou osobních vozidel, kompenzačních pomůcek nebo bezbariérového bydlení.

Autorka je manažerkou sociálních služeb v neziskové organizaci.