Páteční výběr #39

  • Webinář „Změny v úhradách zdravotních prostředků od 1. 1. 2022“
  • XII. odborná konference a setkání spinálních jednotek
  • Měsíc bláznovství 5.4. – 29.4.2022

Webinář „Změny v úhradách zdravotních prostředků od 1. 1. 2022“

Česká asociace paraplegiků vysílá on-line webinář dne 12. 4. 2022 od 16.00 hod. 

Obsahem bude úhrada zdravotnických prostředků, včetně kompenzačních pomůcek, která je stanovena zákonem č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění. Poslední novela, týkající se zdravotnických prostředků, nabyla účinnosti 1. ledna 2022, v rámci webináře Vás specialistka na spinální problematiku Zdeňka Faltýnková seznámí jednak s faktickými změnami v zákoně, ale i s problémy se schvalováním jednotlivých zdravotnických prostředků (aktivní mechanické vozíky, souběhy vozíků, sběrné urinální sáčky). S ohledem na činnost asociace CZEPA budou informace poskytovány ve vztahu k cílové skupině osob s poškozením míchy.

Na základě Vaší registrace Vám budou na Váš e-mail zaslány potřebné informace pro přístup na webinář konaný prostřednictvím platformy Google Meet. Registrovat se lze ZDE:

Webinář: Změny v úhradách zdravotnických prostředků od 1.1.2022 – Česká asociace paraplegiků – CZEPA

XII. odborná konference a setkání spinálních jednotek

Spinální rehabilitační jednotka Rehabilitačního ústavu v Kladrubech u Vlašimi ve spolupráci s Českou společností pro míšní léze pořádá ve dnech 9.-10.6. 2022 v Rehabilitačním ústavu Kladruby již XII. odbornou konferenci a setkání spinálních jednotek.

Hlavním tématem bude Celoživotní péče o pacienty s míšní lézí a odborným garantem konference se stal prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc.

Informace o registraci, ubytování a aktivní účasti budou k dispozici na www.spinalnijednotky.cz

Měsíc bláznovství 5.4. – 29.4.2022

Jak se žije lidem s duševním onemocněním? Změnil se během krize a nejistot s ní spojených přístup veřejnosti a odborníků? A jak je na tom péče o duševní zdraví dětí? Duševní obtíže tíží čím dál více lidí, a protože „zbláznit“ se může opravdu každý, nezisková organizace Práh jižní Morava i letošní rok organizuje již 20. ročník destigmatizační akce Měsíc bláznovství

Práh bude během celého měsíce dubna informovat a vzdělávat veřejnost v oblasti duševního zdraví u dětí a dospělých a v oblasti transformace psychiatrické péče. Přinese také osobní příběhy lidí se zkušeností s dušením onemocněním. Nabídne bohatý kulturní a vzdělávací program, návštěvníci se tak můžou těšit na přednášky, workshopy, semináře, výstavu s vernisáží či filmovou projekci Přeletu nad kukaččím hnízdem. 

Letošní ročník se také více zaměří na téma dětského duševního zdraví. Ve čtvrtek 28. 4. se můžete těšit na seminář Dětské duševní zdraví z meziresortního pohledu – konkrétní aktivity a spolupráce v Jihomoravském kraji. Čekají na vás také jedinečné osobní příběhy lidí se zkušeností s duševním onemocněním, můžete se jich tak rovnou zeptat na otázky, na které jste vždy chtěli znát odpověď.

Kompletní program naleznete ke stažení ZDE:

FINAL_MĚSÍC BLÁZNOVSTVÍ (210 × 445 mm) (prah-brno.cz)

Autorka pracuje v neziskovém sektoru.