Páteční výběr #16

Kde můžete sehnat dobrou kávu, která vás v podzimních plískanicích po ránu postaví na nohy či „na kola“, a zároveň pomoci dobré věci?


Pražírna Drahonice je sociální podnik v jihočeských Drahonicích, která je součástí sítě tréninkových a chráněných pracovišť Organizace Centrum MARTIN, o. p. s., zaměřené na podporu a vzdělávání mladých lidí s mentálním a kombinovaným postižením. Kromě kávy na e-shopu seženete i speciální čokolády, ořechové krémy, domácí sirupy a další laskominy. Více informací a e-shop na https://www.prazirnadrahonice.cz/obchod/


Projekt NATURPARK 12 vznikl pod hlavičkou spolku REVENIUM. V REVENIU všestranně podporují aktivní život a uplatnění osob se zdravotním postižením a znevýhodněním. Výběrovou kávu praží v srdci CHKO Kokořínsko, v Mělníku pak mají kompletní logistické zázemí. Všechny provozy fungují na principech sociálního podnikání a v souladu s ochranou krajiny a přírody. Výrobní a logistický tým tvoří kolegyně a kolegové převážně se zdravotním postižením nebo znevýhodněním.

Bližší informace a e-shop na: https://www.naturpark12.cz/obchod/

Pokud chcete pomoci hned dvakrát, mrkněte na e-shop pražského Hvězdného bazaru, tréninkového pracoviště pro osoby s poraněním míchy České asociace paraplegiků, kde se dají produkty obou výše uvedených pražíren objednat také: https://hvezdnybazar.cz/kategorie-produktu/lokalni-vyrobky/


Teamcaffe – káva, která pomáhá, je projekt firmy Mediateam CZ, která dává šanci více než sto dvaceti hendikepovaným zaměstnancům, věnují se poštovním službám včetně kompletace, provozují call centrum a správu recepcí, dále mimo jiné rozvážejí i dobroty pro pražské a brněnské Dámejídlo.

Projekt Teamcaffe – káva, která pomáhá, pomáhá hned třikrát. Podporuje malé pěstitele, dává práci lidem s hendikepem a finančně přispívá na dobročinné projekty. Kávu dodávají do firem, prodávají přes e-shop a připravují ji také v kavárně Mediacaffe v Brně na Vídeňské 55. Sem můžete přijít kávu ochutnat, vzít si ji do kelímku s sebou, nebo si rovnou koupit balíček zrnek na doma. 

Více a objednávky na: https://www.teamcaffe.cz/


Handicap Coffee vznikla na bázi přátelství dvou kamarádů se zdravotním handicapem. Jaroslav Petrouš se kávě věnuje od roku 2002, je Mistrem kávy roku 2004 a zakladatelem Nadačního fondu KlaPeto. Spolu s Martinem Zachem, Mužem roku 2009 a ambasadorem značky HANDICAP COFFEE, je nepřímo daly dohromady jejich úrazy a společná fyzioterapeutka. 

V rámci této spolupráce vznikly zpočátku dva druhy nabízených produktů (One Leg a Wheelchair), které můžete zakoupit na e-shopu: https://www.handicapcoffee.cz/kava/. Firma nabízí náhradní plnění pro firmy a zároveň 10 % z každé objednávky darují Nadačnímu fondu KlaPeto. 

Budeme moc rádi, když nám přidáte do komentářů na FB své tipy na podobné vámi otestované produkty „s příběhem“ a přidanou hodnotou. 


Autorka je manažerkou sociálních služeb v neziskové organizaci.