Můžeš 2/2022

Právě vychází druhé letošní vydání časopisu Můžeš. Co se v něm dočtete? 

  • Cestování vlakem má řadu předností. Pro reportéra na vozíku mezi ně patří i to, že s pravděpodobností blížící se jistotě bude mít o čem psát. Vyzkoušeli jsme prázdninový výlet z Prahy do Varšavy a o zážitky rozhodně nebyla nouze. 
  • Mají svoje rodiny, práci a další závazky. Přesto podstatnou část svého volného času věnují pořádání akcí pro děti s postižením. Zavítali jsme mezi několik z nich, kteří se sdružují pod hlavičkou obecně prospěšné společnosti Země lidí. 
  • „I nejslabší musíme slyšet,“ říká Klára Laurenčíková. S vládní zmocněnkyní pro lidská práva jsme si povídali o životě v důstojné společnosti, budování mostů i léčivé osobní všímavosti. 
  • Navštívili jsme více než deset dobíjecích stanic, abychom zjistili, jak si s nabitím elektroauta poradí člověk na vozíku. Překvapivé výsledky hledejte na str. 34 
  • Inspirativní příběhy těch, kteří se postavili svému zdravotnímu postižení, najdete v rubrice Život. Přečíst si můžete i o nové disciplíně pro sportovce s postižením – parabadmintonu –  či rozhovor s věhlasnou dokumentaristkou, režisérkou Dagmar Smržovou. 

To i mnohé další v časopise pro ty, kteří se nevzdávají.

Chcete časopis dostávat do schránky? Napište si o něj na info@muzes.cz.
Aktuální číslo ke stažení ve formátu PDF