Můžeš 3-4/2022

Na konci roku vyšlo nové vydání časopisu Můžeš – a rovnou dvojčíslo! Co v něm najdete? 

  • Velkým tématem čísla je charita a společnost. Věnujeme se krásnému 30. výročí Konta Bariéry, najdete zde ale také reportáž o o iniciativě Zachraň jídlo nebo rozhovor s teologem a přírodovědcem Markem Oko Váchou o otázkách etiky a pomoci druhým.
  • V rubrice Reflektor najdete příběhy stipendistů KOnta Bariéry i reportáž o ojedinělém antidekubitním sedáku české výroby, jehož komponenty se vyrábějí na 3D tiskárně. Nevynechejte ani rozhovor s primářkou oddělení dětské psychiatrie Terezou Podhornou o stavu dětské psychiatrické péče v Česku. 
  • Nechybí ani řada příběhů těch, jimž vážná nemoc nebo zdravotní postižení obrátila život naruby, přesto nacházejí sílu pro nové začátky. V rubrice Život je najdete vedle reportáže o zajímavých technologické novince pro nevidomé a rozhovoru s paralympijským plavcem Arnoštem Petráčkem. 
  • Kolegyně Michaela Zindelová přináší obsáhlý rozhovor o uměleckém životě i nadační práci s Chantal Poullain Polívkovou. V Kultuře dále najdete i knižní a filmovou recenzi a také povídání s Josefem Krautvorem, letošním držitelem literární Ceny Jaroslava Seiferta.

Chcete časopis dostávat do schránky? Napište si o něj na info@muzes.cz.
Aktuální číslo ke stažení ve formátu PDF