Můžeš 1/2023

První letošní vydání časopisu Můžeš právě vyšlo! 

  • V tématu čísla se věnujeme problematice individualizovaného příspěvku na péči pro lidi s nejtěžším postižením. Reportáž o tom, jak rozdílný může dennodenní život těchto lidí být, mají-li pomoci tolik, kolik potřebují, doplňuje rozhovor se Zdislavou Odstrčilovou z MPSV.
  • Podíváme se také do neziskové organizace Klubíčko Beroun, která se už několik desetiletí stará o děti i dospělé s postižením. Na dalších stránkách najdete příběhy rodin i lidí, kterým handicap otočil živo naruby, ale také například reportáž, jak jsou na tom slavné pražské kavárny s přístupem pro člověka na vozíku.
  • V rubrice Život pokračuje náš seriál o bezbariérovosti českých měst – tentokrát z Jaroměře, respektive pevnosti Josefov, kterou nás provedla vozíčkářka Eva Homolová. Zajímavý rozhovor s učitelem a trenérem mladých sportovců ve Sportovním klubu Jedličkova ústavu a škol, Pavlem Martínkem, je velkým příběhem o osobním odhodlání. Nevynechejte ani krátký test nového Hyundai Staria, který je zajímavým příspěvkem do kategorie velkých vozidel vhodných pro lidi s postižením. 
  • Kolegyně Michaela Zindelová přináší v rubrice Kultura poutavý rozhovor s režisérkou Janou Ševčíkovou o jejím novém filmu věnovaném problematice nevidomých Ti, kteří tančí ve tmě. A na dalších stránkách najdete pozvánku do ojedinělé galerie Art brut, která sídlí v Praze.

To i mnohé další v časopise pro ty, kteří se nevzdávají!

Chcete časopis dostávat do schránky? Napište si o něj na info@muzes.cz.
Aktuální číslo ke stažení ve formátu PDF