Můžeš 1/2024

První letošní vydání časopisu pro ty, kteří se nevzdávají!

  • Hned na úvodních stránkách jsme si povídali s psychiatričkou a předsedkyní Psychiatrické společnosti České lékařské společnosti J. E. Purkyně Simonou Papežovou o prazích odolnosti, převládajících stereotypech i stavu psychiatrické a psychologické podpory v Česku. Duševní zdraví zůstává důležitým –  a stále podceňovaným tématem. 
  • Pro letošní rok je avizované navýšení příspěvků na péči ve druhém až čtvrtém stupni. O okolnostech této změny a případných dalších úpravách v sociální oblasti jsme hovořili s náměstkyní ministra práce a sociálních věcí Šárkou Jelínkovou. 
  • Na dalších stránkách se opět můžete ponořit do reportáží o skvělé práci neziskových organizací,  i příběhů lidí, kterým postižení zasáhlo do života. Ať už jde o Janu Házovou, moderátorku Českého rozhlasu, Kačenku či Šimona, kterým budou k novým protézám pomáhat účastníci letošního ročníku Run and Help, nebo Drahoslava a Jakuba Brňákovi, nerozlučnou dvojku otec-syn, kteří se mohou radovat z nového dvojkola zakoupeného s pomocí Konta Bariéry. Najdete tu také pravidelnou rubriku Jak se žije, tentokrát z Velkého Meziříčí.
  • V rubrice Kultura najdete povídání s Ivanem Crnacem a Ivou Hay, dvojicí neslyšících umělců. On je režisérem krátkometrážního dokumentu Jsem CODA, ona pedagožka a výtvarnice, autorka několika publikací. Oba se skrze své umění snaží šířit osvětu o komunitě Neslyšících. 

To i mnohé další v časopise pro ty, kteří se nevzdávají.

Chcete časopis dostávat do schránky? Napište si o něj na info@muzes.cz.
Aktuální číslo ke stažení ve formátu PDF