Můžeš 4/2023

Poslední letošní vydání časopisu Můžeš je tu!

  • „O Vánocích ustoupí do pozadí naštvanost a do popředí zájmu se dostává rodina, radost i naděje,“ říká v úvodním rozhovoru zimního vydání farář Českobratrské církve evangelické Jan Blažek, který v minulosti působil také jako vojenský kaplan.
  • Přečíst si už poměrně pravidelně můžete o vzácných onemocněních, nebo diagnózách, o kterých se toho na veřejnosti neví tolik, kolik by bylo potřeba. V tomto čísle si povídáme o stomiiích – nejen z lékařského pohledu, ale především toho společenského, který je zatím stále plný tabu. 
  • Na dalších stránkách se opět můžete ponořit do reportáží o skvělé práci neziskových organizací, bezbariérové architektuře i příběhů lidí, kterým postižení zasáhlo do života. Ať už jde o Petra Svatoše, nadějného paralympionika, který bojuje o kvalifikaci na letní hry do Paříže, Daniela Gebharta, který se i po těžkém úraze snaží dělat všechno, co dovede, aby si zlepšil kondici a podpořil rodinu, nebo třeba Karolínu Dvořáčkovou, která našla v tanci na vozíku svou absolutní vášeň.  
  • Někdy opravdu těžké osudy můžete nakonec odlehčit spolu se Zdeňkem Hruškou , mladým mužem na vozíku, který se věnuje svébytné disciplíně stand-up comedy. Vtipně podané historky z dennodenních zkušeností lidí s postižením dokáží publikum rozesmát. Humor ale spojuje a já věřím, že u takto lze skvěle poukázat na mnohé paradoxy kolem nás. 

To i mnohé další v časopise pro ty, kteří se nevzdávají!

Chcete časopis dostávat do schránky? Napište si o něj na info@muzes.cz.
Aktuální číslo ke stažení ve formátu PDF