Můžeš 2/2024

Letní vydání Můžeš je tu!

  • Úvodním tématem vydání jsou nadcházející letní paralympijské hry v Paříži. Vedle profilů několika našich sportovních nadějí tu najdete rozhovor se sportovní manažerkou Českého paralympijského výboru Janou Kulířovou – o nových tvářích českého parasportu i jeho profesionalizaci.
  • Letní měsíce přímo vybízejí k cestování a poznávání. Mohla by se vám proto hodit reportáž Radka Musílka o tom, jak tos vozíkem chodí na letišti. Pro inspiraci pak můžete nalistovat povídání Pavly Kořínkové o plavbě na velké výletní lodi Queen Victoria.
  • Na dalších stránkách se opět můžete ponořit do reportáží o skvělé práci neziskových organizací, i příběhů lidí, kterým postižení zasáhlo do života. Ať už jde o rodinu Hajgajdových, která se potýká se vzácným onemocněním syna Olivera, stipendisktu Konta Bariéry Agátu, která se snaží skloubit studia na vysoké škole s tréninkovým režimem na plavecké soutěže na blížící se paralympijských hrách, nebo malé Žofinky, která se narodila s Rettovým syndromem.
  • V rubrice Kultura najdete povídání s Hanou Zobačovou, Zajímavá autorka se ve své profesi stoprocentně našla a kromě psaní jako speciální pedagožka vyjíždí na první šetření do rodin s dítětem s podezřením na poruchu autistického spektra.

To i mnohé další v časopise pro ty, kteří se nevzdávají.

Chcete časopis dostávat do schránky? Napište si o něj na info@muzes.cz.
Aktuální číslo ke stažení ve formátu PDF