Páteční výběr #13

  • CZEPA nabízí bezplatnou individuální psychoterapii
  • Roztoč to! na Svoboďáku s ParaCentrem Fenix
  • On-line konference Cesta oběti sexuálního násilí systémem

Česká asociace paraplegiků nabízí bezplatnou individuální psychoterapii

CZEPA nabízí od září nově možnost bezplatné individuální psychoterapie pro osoby s poraněním míchy, případně pro jejich rodinné příslušníky. Služba je poskytována v odpoledních hodinách v sídle organizace v Praze psychologem/terapeutem Mgr. Pičmanem. 

Služba psychologického poradenství/psychoterapie je individuální, bezplatná. Bude však vybírána vratná kauce ve výši 5000 Kč, která bude po absolvování terapií vrácena a klient takto může absolvovat až 10 sezení.

Během prvního setkání dochází k vzájemnému poznání se a objasňování toho, co od setkání a od terapie obě strany očekávají (klient přináší témata, která jsou pro něj významná a důležitá v danou chvíli). Terapeutická hodina trvá 45 minut. Frekvence setkávání je určována po vzájemné dohodě, obvykle však jednou týdně.

V současné době jsou nabízena dvě volná místa. Bližší informace sdělí sociální pracovnice odborného sociálního poradenství Hana Sixtová na sixtova@czepa.cz či na tel. 608 043 331.

Roztoč to! na Svoboďáku s ParaCentrem Fenix 

Osvětová akce Roztoč to! se bude konat 30. září v Brně na náměstí Svobody od 10 do 18 h a bude zdarma. Můžete se těšit na moderovanou celodenní akci, během které se dozvíte více o příčinách poranění míchy. Klienti společně s ergoterapeuty ParaCENTRA Fenix vám povědí o životě na vozíku a své životní příběhy. Budete si moci vyzkoušet překážkovou jízdu na vozíku nebo se posadit do automobilu s ručním řízením. Zeptat se můžete na témata a otázky, které vás zajímají, a možná se trochu stydíte zeptat.

Záštitu nad akcí převzal 1. náměstek primátora statutárního města Brna Mgr. Petr Hladík. Akce se koná ve spolupráci s Magistrátem města Brna a spolkem Dnes_pomaham.

Bližší info na: https://www.facebook.com/events/1213209979097429 

On-line konference Cesta oběti sexuálního násilí systémem

Persefona, z. s., pořádá dne 5. 10. 2021 od 8.30 do 16.45 on-line konferenci, která bude zahrnovat témata psychologické pomoci, lékařských prohlídek a policejního vyšetřování, dále jak se tvoří znalecké posudky, proces u soudu a další.

Konference bude vysílána přes platformu Zoom.

Přihlášení je možné přes formulář zde: https://forms.gle/VkQeidHGHFjWU9C7A

Účast na konferenci je bezplatná, možnost podpory konference na účet: 214 877 940 / 0300.

Autorka je manažerkou sociálních služeb v neziskové organizaci.